Hosting WWW zwany web hostingiem to usługa wynajmu gotowej platformy pod serwer HTTP. Największymi usługodawcami w tej dziedzinie są www.home.pl. www.netart.pl i www.az.pl.

Coraz częściej usługa hostingu WWW jest kompleksowa i obejmuje także dołączony do oferty kreator stron, narzędzia do przeglądania statystyk odwiedzin czy domeny w cenie pakietu, oczywiście o ile nazwa, którą chcemy zaadaptować, jeszcze nie istnieje.

W sieci można również znaleźć oferty darmowego hostingu dla naszej witryny internetowej. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami, takimi jak ograniczona ilość transferu w miesiącu, brak obsługi skryptów PHP czy automatyczne umieszczanie reklam na naszej witrynie.

Jeśli myślą Państwo o swojej stronie poważnie i spodziewają się na niej wzmożonego ruchu, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów dla web hostingu. Pierwszy, wspomniany już, czynnik to transfer. Kolejną istotną wartością jest ilość miejsca, jakie możemy przeznaczyć na materiały zamieszczone na stronie, dostęp do baz danych i ograniczenia ilości, a także możliwość wykorzystania języków skryptowych na stronie.