Serwer w chmurze to przede wszystkim szybkość, elastyczność i oszczędność.

Rozwiązanie, które oferujemy, odzwierciedla najnowsze trendy na rynku usług hostingowych. Dzięki usłudze Cloud Hosting nasi klienci mogą szybko i intuicyjnie konfigurować swój serwer na miarę swoich potrzeb. Taka usługa łączy w sobie wysoko cenioną elastyczność VPS, gwarancję zasobów serwera dedykowanego i niski koszt klasycznego hostingu.

Przy zamówieniu usługi hostingu w chmurze prosimy swoich klientów o zdefiniowanie swoich bieżących potrzeb. Zaprojektowany model można  dowolnie modyfikować przez dodawanie, wyodrębnianie lub rezygnowanie z niewykorzystanych zasobów. Potrzeba zaledwie kilku kliknięć na konfigurację gotowego serwera z wieloma szablonami systemów operacyjnych i aplikacji.

W naszej ofercie znajdą Państwo kilka rodzajów usług typu cloud. Najbardziej podstawową jej formą jest tzw. tot IaaS – Infrastructure as a Service, do której zaliczamy właśnie serwery w chmurze. W tego typu usłudze dostawca zapewnia klientowi niezbędną infrastrukturę, zasoby, platformę sprzętową i system operacyjny. Zamawiający natomiast sam musi zadbać o aplikację, dane oraz środowiska uruchomienia i programistyczne. Drugi model to tzw. PaaS – Platform as a Service, w którym zamawiający musi sam zadbać tylko o aplikacje i dane, np. MS Azure (hiperłącze). Ostatnim, najmniej wymagającym, a tym samym najwygodniejszym dla użytkownika jest SaaS – Software as a Service, który jest już gotowym do użycia oprogramowaniem na serwerze.

Jedne z najciekawszych ofert w tej chwili na rynku to m.in. http://www.cloud.gts.pl, podobny cenowo www.e24cloud.com oraz jeden z tańszych http://www.kylos.pl.